•  
  •  
  •  

«Ми змінюємо систему на марші і ставимо завдання подолати інституційну слабкість держави» – Прем’єр-міністр України про реформу державної служби

З нагоди відзначення Дня державної служби відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Голови Національного агентства України з питань державної служби Костянтина Ващенка, Керівника програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Беренда де Гроота з державними секретарями та керівниками служб персоналу міністерств і центральних органів виконавчої влади.

У своїй промові Прем’єр-міністр України наголосив, що сьогодні найголовнішою перешкодою розвитку України є інституційна слабкість державного апарату та опір застарілої системи державного управління, яка має зазнати змін завдяки започаткованій Урядом реформі державної служби.

Володимир Гройсман нагадав, що восени Уряд планує залучити до лав Уряду та міністерств тисячу нових працівників – молодих фахівців, які зможуть продовжувати реформування всіх сфер життєзабезпечення країни.

Звертаючись до присутніх, Глава Уряду наголосив, що служби кадрів необхідно перетворити на департаменти розвитку персоналу. «Ми маємо перетворити служби кадрів на департаменти, на структури розвитку персоналу. Ми маємо побудувати правильні принципи відбору підвищення кваліфікації, мотивації, оцінки діяльності наших державних службовців. Це завдання, яке стоїть перед нами, тобто ми з вами покликані повернути до іншого шляху розвитку нашу державну службу. Нам потрібна професійна якісна державна служба в Україні», – зазначив він.

У своєму виступі Голова НАДС Костянтин Ващенко відзначив, що сьогоднішня зустріч є особливою, адже це перша зустріч Прем’єр-міністра України з державними секретарями і керівниками служб персоналом, що є свідченням великої уваги керівництва Уряду до реформування державної служби. Адже саме державні секретарі і HR – менеджери мають забезпечити нові інноваційні підходи до управління людськими ресурсами на державній службі та посилити ефективність прийняття управлінських рішень.

Костянтин Ващенко наголосив, що «ми цілеспрямовано рухаємося вперед, використовуючи кращі європейські та міжнародні практики публічного адміністрування. Водночас підвищення авторитету державної служби та її якісна трансформація залежать не тільки від обраного курсу, а й від спільного бажання докорінних змін. Переконаний, що таке бажання у нас є».

Беренд де Гроот, звертаючись до присутніх, зазначив, що реформа державного управління – одна з ключових віх трансформації України і досить складно забезпечити ефективну роботу економічної та соціальної систем без сучасної та компетентної державної служби. Тому Євросоюз допомагає Україні провести широкомасштабну реформу державного управління. Зокрема, пан де Гроот повідомив, що з метою залучення нових людей на державну службу було розроблено такий інструмент як «команди підтримки реформ». Цей інструмент допоможе залучати українських фахівців на тимчасовій основі до роботи в міністерствах. Водночас він наголосив, що команди підтримки реформ не матимуть сенсу, якщо вони не будуть задіяні до процесу реформ і якщо до держслужби не буде набрано нових кадрів, які пройшли серйозний конкурсний відбір. Тому команди підтримки реформ і реформа державної служби в цілому доповнюють один одного.

Наприкінці зустрічі Прем’єр-міністр України і Голова НАДС висловили щиру подяку членами Уряду і міжнародним партнерам за підтримку та спільне впровадження масштабних перетворень у сфері державного управління.