•  
  •  
  •  

Питання службової дисципліни, внесення змін до окремих нормативно-правових актів щодо реформування державної служби та організації роботи міжрегіональних управлінь НАДС обговорено на ІР-нараді

Відбулася ІР-нарада з керівниками територіальних органів НАДС з питань службової дисципліни, внесення змін до окремих нормативно-правових актів щодо реформування державної служби та організації роботи міжрегіональних управлінь НАДС.

Голова НАДС Костянтин Ващенко у своєму виступі поінформував про проведення стратегічного діалогу Україна – ЄС щодо реформи державного управління, на якому підведено підсумки виконання у 2017 році Плану заходів з реалізації Стратегії реформування державного управління України на 2016 – 2020 роки.

У своєму виступі він також зупинився на питаннях забезпечення правової бази державної служби, зокрема, зазначив, що завершено роботу з внесення змін до Закону України «Про державну службу», внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 640 «Про затвердження Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців», а також порядку проведення конкурсу на посади державної служби. Підготовлено також проект розпорядження Уряду щодо відзначення 100-річчя державної служби України.

Голова НАДС також зазначив, що на сьогодні майже завершено роботу з написання технічної специфікації та тендерної документації для проведення процедури закупівлі HRMIS. Всі документи будуть підготовлені до кінця березня та на початку квітня надіслані до Світового банку на погодження. Закупівля планується до кінця 2018 року.

Заступник Голови НАДС Андрій Заболотний акцентував увагу, що сьогодні Урядом та особисто Прем’єр-міністром України посилено контроль за службовою дисципліною в центральних і місцевих органах виконавчої влади. У цьому контексті слід зазначити, що кількість скарг громадян на міжрегіональні управління НАДС збільшилася, зокрема, у частині необ’єктивного їх розгляду. Крім того, збільшилася кількість судових позовів на дії територіальних органів.

Андрій Заболотний наголосив, що ураховуючи зазначене, доцільно вжити незаперечних заходів щодо забезпечення ефективної реалізації законодавства про державну службу, не допускати формального і упередженого розгляду скарг громадян та притягнення до відповідальності винних осіб.

Начальник Відділу функціонально-правового аналізу Департаменту нормативно-правової роботи та юридичного забезпечення НАДС Лілія Паненко поінформувала про певні зміни у нормативно-правових актах, що стосуються визначення переліку посад працівників державних органів, що виконуються функції з обслуговування.

Заступник директора Департаменту-начальник відділу контролю за дотриманням законодавства про державну службу Дмитро Трипольський розказав про деякі питання організації роботи міжрегіональних управлінь.

Поінформовано також про проведення семінару-наради НАДС та його територіальних органів для головних спеціалістів на тему «Деякі питання практичного застосування Закону України «Про державну службу» та інших нормативно-правових актів у сфері державної служби».

Зокрема, планується розглянути питання:

  • порядок формування справ за результатами проведених перевірок та службових розслідувань;
  • звітність територіальних органів НАДС за результатами розгляду скарг;
  • окремі питання проходження державної служби та служби в органах місцевого самоврядування;
  • особливості здійснення контролю за дотриманням законодавства у сфері державної служби при оскарженні рішення про накладення дисциплінарного стягнення;
  • взаємодія Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі НАДС з територіальними органами НАДС та ряд інших.